Napíšte nám

Vážený návštevník

Ak sa chcete niečo spýtať, alebo informovať viac o našej práci tak budeme veľmi radi ak nám napíšete prostredníctvom tohoto formulára kontakt na Vás a my Vám určite zodpovieme všetky Vaše otázky.

Prihláste sa na odber noviniek

Vážený návštevník

chcete byť pravidelne informovaný o našich novinkách zo sveta krbov?
Práve na tomto mieste sa môžete prihlásiť k odberu noviniek. Pravidelne budete informovaný o novinkách zo sveta ale aj o našich realizáciách, školeniach a rozhodne nebudú chýbať ani inšpirácie.

Ďakujeme za Váš záujem.
Vaše osobné údaje budú použité výlučne pre naše potreby a nebudú poskytnuté tretím stranám. Svoj súhlas so zasielaním propagačných e-mailov môžete kedykoľvek odvolať.

Definícia pojmu HYPOKAUST

Vykurovací systém pomocou hypokaustu má korene už v starovekom Ríme a má teda viac ako 2000 rokov (slovo hypokaust pochádza z gréckeho slova hypokauston a znamená to veľkoplošné „vykurovanie zdola“ cez dutinovú konštrukciu podlahy). V tých časoch boli v kúpeľoch spaliny odvádzané z ohniska cez dutiny v podlahách, cez hypokausty, smerom ku komínu ležiacemu naproti. Už starí Rimania poznali výhody homogénneho rozdelenia tepla cez veľké plochy, prostredníctvom čoho sa vytvárala príjemná obytná klíma v priestore. Keď je vyrobená tepelná energia rozdelená na väčšiu plochu, teplo sa odovzdáva do priestoru predovšetkým sálaním a človek ho vníma ako veľmi príjemné. Takéto teplo je blízke slnečnému žiareniu. Hypokaust označuje uzatvorený priestor s prúdiacim teplým vzduchom, ktorý je využívaný na ohrev plôch vonkajšieho plášťa. 

Základnou ideou hypokaustového systému je rozdelenie tepla z tepelného zdroja na čo najväčšie plochy, čím sa dosiahnu nízke povrchové teploty týchto plôch

Výhody: 

  •  Maximálne ohodnotenie obydlia, maximálna výpovedná hodnota diela.
  •  Prirodzenosť:  - Liečivé zdravé teplo oživuje teplo aj dušu 
  •  Životná energia z tepla:  - dlhovlnné infračervené žiarenie,  príjemné a rovnomerné sálavé teplo, ktoré pôsobí pri dotyku na         človeka    regenerujúco
  •  Čisté uvoľnenie:  - sálavé teplo, ktoré pôsobí do hĺbky tkaniva ~ 0,1 mm a tým telo uvoľňuje     a upokojuje

Nevýhody:

  • konštrukčne, technologicky=technicky veľmi náročné diela
  • Niekedy náročnejšie na priestor
  • Vyššia počiatočná = zaobstarávacia cena 

Kontakt

Design Krby Gálik s.r.o.
Martina  Benku 17
977 03 Brezno, slovakia