Napíšte nám

Vážený návštevník

Ak sa chcete niečo spýtať, alebo informovať viac o našej práci tak budeme veľmi radi ak nám napíšete prostredníctvom tohoto formulára kontakt na Vás a my Vám určite zodpovieme všetky Vaše otázky.

Prihláste sa na odber noviniek

Vážený návštevník

chcete byť pravidelne informovaný o našich novinkách zo sveta krbov?
Práve na tomto mieste sa môžete prihlásiť k odberu noviniek. Pravidelne budete informovaný o novinkách zo sveta ale aj o našich realizáciách, školeniach a rozhodne nebudú chýbať ani inšpirácie.

Ďakujeme za Váš záujem.
Vaše osobné údaje budú použité výlučne pre naše potreby a nebudú poskytnuté tretím stranám. Svoj súhlas so zasielaním propagačných e-mailov môžete kedykoľvek odvolať.
10 jún

Keď svoj interiér alebo exteriér doplníte o krbové dielo, väčšinou takúto stavbu realizujete na mnoho rokov dopredu. Či už sa rozhodnete pre klasický kachlový krb, alebo dizajn moderného krbu, jednoduchými trikmi a menšou starostlivosťou ho zvládnete v dobrom stave udržať aj vy!

 

Vyberte správne drevo

 

Výber dreva je dôležitou súčasťou nielen samotného kúrenia, ale aj procesu udržiavania krbu v dobrej kondícii. 

 

 

  • Používajte osvedčené palivové drevo. Najvhodnejšie na kúrenie je tvrdé drevo ako buk, dub či hrab. Ak potrebujete v krbe rýchlo rozkúriť, vhodné sú tiež ihličnaté dreviny, ktoré obsahujú vysoký podiel živice.

 

  • Vyhýbajte sa použitiu vlhkého dreva. Okrem toho, že málo vysušené drevo znižuje účinnosť horenia v krbovej alebo pecnej vložke, produkuje množstvo „mokrého“ dymu, ktorý zanáša komín, čo môže neskôr spôsobiť problémy s jeho funkcionalitov. Drevo preto odporúčame nechať vysušiť 2 roky, najlepšie na mieste, ktoré je chránené pred dažďom, no zároveň dostatočne vetrané.

 

  • Nepoužívate chemicky upravené drevo, najmä morené a lakované. Takýto typ dreva pri spaľovaní produkuje nebezpečné látky do ovzdušia a „chemicky“ poškodzuje výmurovku a vnútro ohniska.  Takisto neodporúčame spaľovať drevotriesku.

 

Zvýšte intenzitu čistenia v zimných mesiacoch

Ak v krbe kúrite pravidelne – najmä v zimných mesiacoch, odporúčame čistiť krb vtedy, keď sa nahromadí na spodku ohniska cca 3 cm popola. Krb nie je potrebné čistiť po každom kúrení. Vrstva popola udržuje uhlíky dlhšie žeravé, čím sa predlžuje doba výhrevnosti vo vašom príbytku. Potom je čistenie individuálne – podľa intenzity kúrenia, no aspoň raz za 3 - 4 dni.

V nasledujúcom príspevku vám poradíme, ako sa zbaviť zanesených krbových skiel a dozviete sa aj to, ako skontrolovať svoj krb po vykurovacej sezóne.

Máte otázky na ktoré by ste chceli odpoveď?

Neváhajte a napíšte nám

Potrebujete rýchlo rozkúriť v krbe, no oheň vám vyhasína, alebo podpálené drevo len dymí? Prečítajte si naše rady a rozkúrte vo vašom krbe ihneď!

Neviete sa rozhodnúť
Aký krb je pre vás vhodný?

Prinášame vám jedinečný nástroj ktorý vám
vyhodnotí aký typ krbu je pre vás najvhodnejší

spustiť analýzu

Kontakt

Design Krby Gálik s.r.o.
Martina  Benku 17
977 03 Brezno, slovakia